Стара Загора търси

„СТАРА ЗАГОРА ТЪРСИ МАТЕМАТИЧЕСКИ ТАЛАНТИ“

В началото на ноември 2022 г.  „Съвета на мъдреците“ при Професионална гимназия по компютърни науки и математически анализи „Проф. Минко Балкански“, гр. Стара Загора, и  фондация „Миню Балкански“ със съдействието на община Стара Загора и фондация „Математика без граници“ стартираха събитието „Стара Загора търси математически таланти“ 2022.

През ноември се проведе подготовка  с участието на повече от 300 деца върху три теми за деца от подготвителна група до 4 клас.

На 4 декември и 11 декември 2022 г.  в ПГ по компютърни науки и математически анализи „Проф. Минко Балкански“, гр. Стара Загора, се проведоха двата кръга от състезателната част на събитието „Стара Загора търси математически таланти“.

Участниците от подготвителен до 7. клас във всеки кръг решаваха по 5 задачи за 40 минути с посочване и на отговор, и на решение.

На 17 декември 2022 г. в Регионалната библиотека „Захари Княжески“, гр. Стара Загора, се проведе церемонията по награждаване на победителите.

 

 

Златният физик на България Теодосий Теодосиев, заместник кмета на община Стара Загора г-жа Иванка Сотирова, Мариана Богданова, автор на учебници и учебни помагала по математика бяха гости на събитието и поздравиха участниците в него.

От Париж проф. Минко Балкански приветства лауреатите:

СКЪПИ ЛАУРЕАТИ,

Приемете най-искрените ми  поздрави по случай прекрасното събитие „Стара Загора търси математически таланти -2022“!

Покорявайте върховете на  знанието! Обичайте своите учители и вярвайте в тях!

Техният висок професионализъм и вашите упоритост и дръзновение са най-сигурната гаранция за успех.

Преодолявайте заедно трудностите и ги превръщайте в победи, защото Вие сте бъдещето ,в което всички вярваме!

Честито на победителите! Успех на участниците в следващи такива ползотворни събития!

17.12.2022 г.

Проф. Минко БАЛКАНСКИ

МЕДАЛИСТИ И ЛАУРЕАТИ  НА „СТАРА ЗАГОРА ТЪРСИ МАТЕМАТИЧЕСКИ ТАЛАНТИ“

Подготвителен клас

Виктор Веселинов Йорданов - златен медал от 4.12.2022 г.; бронзов медал от 11.12.2022 г.; лауреат;

Виктор Калоянов Желязков - златен медал; бронзов медал; лауреат;
Ивайло Викторов Найденов - бронзов медал; бронзов медал; лауреат;
Камеа Галин Гочева - сребърен медал; бронзов медал; лауреат;
Момчил Иванов Цонев - сребърен медал; бронзов медал; лауреат;
Никола Иванов Нейчев - сребърен медал; сребърен медал; лауреат;
Николай Николаев Христакиев - сребърен медал; сребърен медал; лауреат;
Самуил Деянов Пенчев - сребърен медал; златен медал; лауреат;
Тервел Александров Димитров - сребърен медал; бронзов медал; лауреат;
Тифани Станимир Стойчева - златен медал; сребърен медал; лауреат;

 

 

 

1. клас

Александър Койчев Коев - сребърен медал; лауреат;
Анастасия Станимирова Пройчева - бронзов медал; сребърен медал; лауреат;
Андрей Христов Христов – лауреат;
Богомил Виделинов Дончев - златен медал; сребърен медал; лауреат;
Виктор Росенов Рашев – лауреат;
Виктория Стоянова Стоянова – лауреат;
Габриел Михаилов Минков – лауреат;
Дарин Павлов Павлов - златен медал; лауреат;
Дария Руслан Миткова - сребърен медал; лауреат;
Дария Светославова Узунова - златен медал; лауреат;
Деа Иванова Стойчева – лауреат;
Денис Ивайлов Йовчев – лауреат;
Десислав Петров Петров – лауреат;
Димана Илиянова Димитрова – лауреат;
Димитър Емилов Иванов – лауреат;
Ева Милен Маркова - бронзов медал; златен медал; лауреат;
Искрен Миленов Матев - бронзов медал; сребърен медал; лауреат;
Йордан Борисов Иванов - сребърен медал; лауреат;
Калоян Деянов Пенчев - бронзов медал; бронзов медал; лауреат;
Крисия Росенова Воева – лауреат;
Кристиан Светослав Димитров – лауреат;
Кристиян Тодоров Пенчев - бронзов медал; лауреат;
Любомира Росенова Иванова – лауреат;
Марко Предраг Модракович – лауреат;
Ралица Миленова Кадиева - златен медал; лауреат;
Симеон Деянов Григоров - сребърен медал; сребърен медал; лауреат;
Стефан Радославов Рибарски - златен медал; сребърен медал; лауреат;
Стоян Александров Господинов - бронзов медал; бронзов медал; лауреат;
Теодор Желев Желев -  сребърен медал; сребърен медал; лауреат;
Теодор Николай Касъров – лауреат;

2.  клас

Антон Атанасов Крачев – лауреат;
Ванеса Асен Арсова - бронзов медал; лауреат;
Венцислав Николаев Ранчев – лауреат;
Виктор Ивелинов Марков - златен медал; бронзов медал; лауреат;
Георги Евгениев Димитров - бронзов медал; лауреат;
Давид Любомиров Михалев - бронзов медал; лауреат;
Даниела Николаева Колева - бронзов медал; лауреат;
Денислав Петков Ганев - златен медал; златен медал; лауреат;
Деница Иванова Недялкова - сребърен медал; бронзов медал; лауреат;
Димитър Евгениев Цанков - сребърен медал; лауреат;
Дороти Стилиан Нончева - сребърен медал; лауреат;
Елизабет Иванова Китенова - бронзов медал; лауреат;
Жаклин Маринова Маринова – лауреат;
Илеана Василева Ковачева – лауреат;
Йоан Георгиев Георгиев - бронзов медал; златен медал; лауреат;
Йоан Ивов Желязков - бронзов медал; лауреат;
Йордан Георгиев Йорданов - златен медал; лауреат;
Лидия Пламенова Паронова - сребърен медал; бронзов медал; лауреат ;
Максим Стилиянов Веселинов – лауреат;
Мария Георгиева Харланова - бронзов медал; лауреат;
Моника Георгиева Христова - златен медал; сребърен медал; лауреат;
Стефан Красимиров Атанасов – лауреат;
Стойчо Димитров Стаматов - бронзов медал; лауреат;
Теодор Христов Попов - сребърен медал; бронзов медал; лауреат;
Цветомир Станков Димитров – лауреат.

3.  клас

Алекс Николаев Бинев - бронзов медал; лауреат;
Антоан Бялков Иванов - бронзов медал; сребърен медал; лауреат;
Борислав Тодоров Бонев – лауреат;
Валентин Великов Казаков - златен медал; златен медал; лауреат;
Добромир Галинов Бъчваров - бронзов медал; сребърен медал; лауреат;
Дориан Деян Гешев - бронзов медал; лауреат;
Елена Динкова Минчева - бронзов медал; златен медал; лауреат;
Ема Милен Маркова - бронзов медал; сребърен медал; лауреат;
Калина Косева – лауреат;
Крум Радославов Бакалов - бронзов медал; сребърен медал; лауреат;
Мартин Радев – лауреат;
Моника Митева - сребърен медал; лауреат;
Нестор Атанасов Несторов – лауреат;
Николай Илков Георгиев -  бронзов медал; бронзов медал; лауреат;
Павел Ладислав Хероут -  бронзов медал; сребърен медал; лауреат;
Петър Стефанов Влаев - златен медал; златен медал; лауреат;
Сава Деянов Троански - златен медал; златен медал; лауреат;
Светослав Тодоров Тодоров -  бронзов медал; лауреат;
Теодор Веселин Бонев - сребърен медал; сребърен медал; лауреат;
Теодор Пламенов Димитров – лауреат;
Хриса Пламенова Атанасова - бронзов медал; лауреат;

4. клас

Георги Ивелинов Колев – лауреат;
Даниел Младенов Христов - бронзов медал; златен медал; лауреат;
Максим Веселинов Попов - златен медал; сребърен медал; лауреат;
Матеа Тихомирова Косева – лауреат;
Михаела Георгиева Георгиева -  лауреат;
Никола Антонов Атанасов -  сребърен медал; сребърен медал; лауреат;
Радослав Росенов Стоянов - бронзов медал; лауреат;
Симона Стоянова Стоянова - златен медал; златен медал; лауреат;
София Анабел Русева  - сребърен медал; златен медал; лауреат.

 

 

5. клас

Александра Казале - бронзов медал; лауреат;
Анна Томова Паскалева – лауреат;
Боян Димитров Сливков - сребърен медал; бронзов медал; лауреат;
Димана Николаева Никова - златен медал; лауреат;
Драгомир Николаев Ников - златен медал; лауреат;
Никол Димитрова Найденова - златен медал; сребърен медал; лауреат;
Ния Динкова Парушева – лауреат;
Ния Минкова Казакова - сребърен медал; лауреат;
Пресиян Стефанов Стефанов - сребърен медал; сребърен медал; лауреат;
Рафаела Емилова Кунева - сребърен медал; бронзов медал; лауреат;
Теодор Невенов Нейков - бронзов медал; златен медал; лауреат;
 

6. клас

Теодор Христов Марков – лауреат;
Борислав Маринов Славов - бронзов медал; лауреат;
Валентина Красимирова Кънева - златен медал; лауреат;
Георги Веселинов Георгиев - златен медал; сребърен медал; лауреат;
Грета Руслан Миткова -  бронзов медал; лауреат;
Димитър Светославов Керманов - сребърен медал; лауреат;
Златомир Миленов Матев – лауреат;
Ивайло Тихомиров Косев - сребърен медал; бронзов медал; лауреат;
Никола Илков Илев - бронзов медал; лауреат;
Павел Великов Казаков - сребърен медал; златен медал; лауреат;
Петър Николаев Попов - бронзов медал; бронзов медал; лауреат;
Сава Христов Марков – лауреат;
Стефан Росенов Йорданов - сребърен медал; лауреат;
Теодор Красимиров Николаев - златен медал; бронзов медал; лауреат;

 

7. клас

Елизабета Казале -  сребърен медал; сребърен медал; лауреат
Йоан Николаев Михайлов - златен медал; златен медал; лауреат
Чудомир Емилов Стойчев - бронзов медал; златен медал; лауреат

ПЪРВИТЕ НОСИТЕЛИ НА ШЛЕМА

за спечелени поне 2 златни медала от три състезания – на 1.11. 2022 г., 4.12.2022 г. и 11.12.2022 г.

 

 

Валентин Великов Казаков (Стара Загора, СУ „Максим Горки”) с 3 златни медала

от „Будилник“ и от „Стара Загора търси математически таланти“;

Йоан Николаев Михайлов (Стара Загора, ППМГ „Гео Милев“)  с 3 златни медала

от „Будилник“ и от „Стара Загора търси математически таланти“;

Сава Деянов Троански (Пазарджик, 3 ОУ „Проф. Иван Батаклиев) с 2 златни медала

от „Стара Загора търси математически таланти“;

Петър Стефанов Влаев (НУ „Д. Благоев“, гр. Стара Загора ) с 2 златни медала

от „Стара Загора търси математически таланти“;

Денислав Петков Ганев  (СУ „Иван Вазов“, гр. Стара Загора )  с 2 златни медала

от „Стара Загора търси математически таланти“;

Симона Стоянова Стоянова (ОУ „Кирил Христов“, гр. Стара Загора)  с 2 златни медала от „Стара Загора търси математически таланти“;

Моника Георгиева Христова (Стара Загора, 2 ОУ „П.Р. Славейков“) с 2 златни и 1 сребърен медал от „Будилник“ и от „Стара Загора търси математически таланти“;

Павел Великов Казаков (Стара Загора, ППМГ „Гео Милев“) с 2 златни и 1 сребърен медал от „Будилник“ и от „Стара Загора търси математически таланти“.

Репликата на бронзов шлем-маска е уникално произведение на тракийското изкуство от I век сл.Хр. (период, в който траките вече са попаднали под властта на Римската империя), Открит през 60-те години на ХХ век в местността Чаталка, на 12 км югозападно от Стара Загора, при разкопки под ръководството на ст.н.с. Димитър Николов, Христо Буюклив и други археолози.

 

 

ШАМПИОНИТЕ

ПО СБОР ОТ ТОЧКИ ОТ СЪСТЕЗАНИЯТА НА 4 И 11 ДЕКЕМВРИ 2022 Г..

Самуил Деянов Пенчев (Стара Загора, ОМЦ „Аз детето“, подготвителен клас);

Тифани Станимир Стойчева (Стара Загора, ОМЦ „Аз детето“, подготвителен клас);
Богомил Виделинов Дончев (Казанлък, ОУ „Св. П. Хилендарски“, 1. клас);

Стефан Радославов Рибарски (Стара Загора, 6 ОУ „Свети Никола“, 1. клас);

Денислав Петков Ганев (Стара Загора, СУ „Иван Вазов“, 2. клас);

Валентин Великов Казаков (Стара Загора, СУ „Максим Горки”, 3. клас);

Сава Деянов Троански (Пазарджик, ОУ „Проф.Ив. Батаклиев“, 3. клас);

Симона Стоянова Стоянова (Стара Загора, ОУ „К. Христов“, 4. клас);

Tеодор Невенов Нейков (Стара Загора, ППМГ „Гео Милев“, 5. клас);

Павел Великов Казаков Стара Загора (Стара Загора, ППМГ „Гео Милев”, 6. клас);

Йоан Николаев Михайлов (Стара Загора, ППМГ „Гео Милев“, 7. клас);

 

ПОДГЛАСНИЦИ НА ШАМПИОНИТЕ СА

Виктор Веселинов Йорданов (Стара Загора, 2 ОУ „П. Р. Славейков“, подготвителен клас);

Виктор Калоянов Желязков (Стара Загора, НУ „Д. Благоев“, подготвителен клас);

Никола Иванов Нейчев (Стара Загора, ОМЦ „Аз детето“ , подготвителен клас);

Николай Николаев Христакиев (Стара Загора, ОМЦ „Аз детето“, подготвителен клас);

Ева Милен Маркова (Стара Загора, НУ „Д. Благоев“, 1. клас);

Йоан Георгиев Георгиев (Стара Загора, 6 ОУ „Св. Никола“, 2. клас);

Моника Георгиева Христова (Стара Загора, 2 ОУ „П. Р. Славейков“, 2 клас);

Петър Стефанов Влаев (Стара Загора, НУ „Д. Благоев“, 3. клас);

Максим Веселинов Попов (Стара Загора, 5 ОУ „Митьо Станев“, 4. клас);

Никола Антонов Атанасов (Стара Загора, ОУ „К. Христов“, 4. клас);

София Анабел Русева (Стара Загора, СУ „Максим Горки“, 4. клас);

Никол Димитрова Найденова (Стара Загора, ППМГ „Гео Милев“, 5. клас);

Пресиян Стефанов Стефанов (Стара Загора, ППМГ „Гео Милев“, 5. клас);

Георги Веселинов Георгиев (Стара Загора, ППМГ „Гео Милев“, 6. клас);

Теодор Красимиров Николаев (Стара Загора, ППМГ „Гео Милев“, 6. клас);

Елизабета Казале (Стара Загора, 2 ОУ „П.Р. Славейков“, 7. клас);

Чудомир Емилов Стойчев (Стара Загора, СУ „Железник“, 7. клас)

 

 

 

УЧИТЕЛИТЕ НА ЗЛАТНИТЕ МЕДАЛИСТИ (със специално послание от проф. Минко Балкански)

г-жа Недялка Методиева (ОУ „Проф. И. Батаклиев“, Пазарджик, учител на Сава Троански);

г - жа Маруся Колева ( 2 ОУ, Стара Загора, учител на Моника Георгиева Христова);

г-жа Елена Колева (ОУ, Стара Загора, учител на Дарин Павлов Павлов);
г-жа Спаска Матева (ОУ „К. Христов“, Стара Загора, учител на Симона Стоянова);

г-жа Нина Димитрова (5 ОУ, Стара Загора, Максим Веселинов Попов);

г-жа Дарина Малчева (6 ОУ, Стара Загора, Стефан Радославов Рибарски);

г-жа Антония Андреева (6 ОУ, Стара Загора, Йоан Георгиев Йорданов);

г-жа Стоянка Василева ( 6 ОУ, Стара Загора, Елена Динкова Минчева);

г-жа Живка Вълчева ( НУ „Д. Благоев“, Стара Загора, Виктор Калоянов Желязков);

г-жа Мария Георгиева (НУ „Д. Благоев“, Стара Загора, Ева Маркова, Дария Узунова);

г-жа Цветана Горчева ( НУ „Д. Благоев“, Стара Загора, Петър Стефанов Влаев);

г-жа Христина Цветанска ( ОУ „Св. П.Хилендарски“, Казанлък, Богомил Виделинов);

г-жа Емилия Спасова ( ОУ „Св. Кл. Охридски“, Пловдив, учител на Ралица Миленова);

г-жа Мариана Костова ( ППМГ „Гео Милев“, Стара Загора, учител на Драгомир Ников, Димана Никова, Никол Найденова, Теодор Невенов Нейков, Йоан Николаев Михайлов);

г-жа Деяна Дикова-Съртмаджиева ( ППМГ „Гео Милев“, Стара Загора, учител на Валентина Кънева, Георги Георгиев, Теодор Николаев, Павел Казаков);

г-жа Татяна Николова ( СУ „Васил Левски“, Стара Загора, учител на Йордан Йорданов);

г-жа Танка Желева ( СУ „Железник“,  Стара Загора, учител на Чудомир Емилов);

г-жа Маргарита Цекова ( СУ „Иван Вазов“, Стара Загора, учител на Денислав Ганев);

г-жа Данка Занковска ( СУ „М. Горки“, Стара Загора, учител на Валентин Казаков);

г-жа Красимира Колева ( СУ „М. Горки“, Стара Загора, учител на София Русева);

г-жа Зорница Сарабашева (ЧОУ „Е. Пелин“, Стара Загора, учител на Даниел Младенов);

г-жа Маргарита Славова (учител във 2 ОУ, Стара Загора, Виктор Йорданов);

г-жа Цонка Маркова ( ОУ „Кирил Христов“, Стара Загора, Виктор Марков);

г-жа Венелина Димова (ОМЦ „Аз детето“, Тифани Стойчева, Самуил Пенчев).

Документи за сваляне